Програма

 • Боєздатна професійна армія
 1. Сили спеціальних операцій, достатні для того, аби Україна могла ефективно діяти в умовах гібридних воєн.
 2. Національна Гвардія має функціонувати як організований резерв Збройних сил та система патріотичного виховання.
 3. Система загальних військових зборів як резерв Збройних сил, яку проходить кожен здоровий чоловік, що не був притягнутий до кримінальної відповідальності.
 • Міліція підзвітна громаді
 1. Начальник муніципальної міліції призначається, звільняється і звітує тільки територіальній громаді відповідного рівня.
 2. Функції муніципальної міліції – охорона громадського порядку, охорона комунального майна, контроль за порушенням правил благоустрою, паркування та зовнішньої реклами.
 • Боротьба з корупцією на практиці
 1. Зручний доступ до бухгалтерії усіх комунальних підприємств, організацій та установ через інтернет мережу. Прозора система обліку витрат ЖКГ, яка публікується на міському інтернет порталі.
 2. Відкриття та зручний доступ громадян до земельного кадастру і реєстру прав власності. Це є гарантією захисту права власності, запобігання корупції, ефективною протидією тіньовим майновим схемам, рейдерським захопленням величезних земельних ділянок та чужого майна.
 3. Суттєве підвищення покарання за корупційні діяння державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування.
 • Місцева влада підконтрольна громаді
 1. Зручний та доступний для громадян механізм впливу на місцеву владу через спрощення організації громадських слухань, зборів громадян за місцем проживання та подання місцевої ініціативи. Також громадам поверну право самим вирішувати важливі для них питання через місцевий референдум.
 • Зручні адміністративні та соціальні послуги
 1. Можливість отримати адміністративні послуги через інтернет мережу не виходячи з дому. Впровадження особистого електронного підпису, який дозволить мінімізувати безпосередній контакт громадянина з чиновником та отримати усі необхідні документи вдома, не відходячи від комп’ютера.
 • Євроатлантична інтеграція
 1. Підтримка вступу до ЄС через впровадження європейських стандартів та принципів урядування. Вступ до НАТО як механізм модернізації збройних сил та протидія воєнній агресії збоку інших країн.
 • Розвиток підприємництва
 1. Дерегуляція та спрощення адміністрування податків для малого та середнього бізнесу. Встановлення мораторіїв на кількість перевірок малого та середнього бізнесу. Виключно єдина комплексна перевірка та можливість усунути проблеми та порушення без жорстких штрафних санкцій.

7 ініціатив для розвитку міст

 1. Інвентаризація усього майна і земель
  • Наявність відкритої кадастрової системи, яка доступна для перегляду будь-кому, та інвентаризація всього, майна, що є у місті, дозволить побачити, якими ресурсами володіє громада.
 2. Встановити правила оформлення вивісок та реклами в центрі міста
  • Відсутність офіційного візуального стилю у міста та дієвого механізму демонтажу спричинили появу захаращених вивісками фасадів. Ініціюю прийняття на законодавчому рівні правил та вимоги щодо зовнішнього вигляду вивісок, а також дієвого та зручного для підприємців механізму їх демонтажу та заміни.
 3. Реставрація фасадів
  • Розробка окремої державної програми реставрації пам’яток архітектури та історії місцевого значення яка збереже дух міста і зробить його туристично привабливим.
 4. Нові громадські простори для міста (площі, парки, пішохідні алеї, сквери, майданчики)
  • Необхідно визначити громадський простір як окремий об’єкт міського середовища, а його формування має відбуватись із залученням громади.
 5. Інвестиції в енергозберігаючі технології для зменшення залежності від російського газу
  • Заборонити використовувати лампи розжарювання для вуличного освітлення, які не лише шкодять екології, а й неефективно витрачають енергію. Окрема державна цільова програма на утеплення і відшкодування відсотків за кредитами для утеплення помешкань.
 6. Ліквідація центрального опалення на користь міні-котелень
  • Перехід на індивідуальне опалення кварталів та будинків. Міні-котельня у кожному дворі – це індивідуальний підхід до регулювання температури у помешканнях багатоквартирних будинків.
 7. Допомога у самоорганізації громадян
  • Зміни до законодавства з метою спрощення реєстрація та управління ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку). Створення механізму зручного поширення інформації про ціну комунальних послуг для кожного громадянина.

Підтримую Реанімаційний пакет реформ, готовий стати співавтором 12 ініціатив та проголосувати ЗА:

 1. Конституційну реформу
 2. Справжню реформу місцевого самоврядування
 3. Судову реформу та реформу прокуратури
 4. Антикорупційну реформу
 5. Реформу публічної адміністрації
 6. Розробку справедливого виборчого законодавства
 7. Економічну реформу
 8. Реформу органів правопорядку
 9. Реформу енергетичного сектору
 10. Податкову реформу
 11. Реформу у військовій сфері
 12. Запровадження електронного врядування

ЧЕсноШкутяк